Historie klubu

Leden roku 2002 byl osudným měsícem, kdy se Tap Dance Copany AVALANCHE osamostatnila, pod vedením choreografky Ludmily Pohlové, od ZUŠ Na Střezině. Klub se brzy stal úspěšným a získal mnoho ocenění na řadě mistrovstvích České republiky, na Německém poháru i na mistrovství světa.

Od ledna 2005 se klub stal jakousi korporací, kdy se na jeho fungování a činnosti podílí všechny členky. Choreografie jsou společným dílem, avšak nejvíce za jejich podobu klub vděčí Markétě Fixové, Marii Floriánové a Kláře Prokopové. Klub nadále sklízí mnoho úspěchů nejen na domácí půdě a pořádá již tradiční Stepařský festival.

Dnes je skupina rozdělena do 4 kategorií. Jde o děti, juniory, hlavní skupinu a dospělé. Rozdělení je podle věkových skupin vypisovaných v rámci soutěží IDO a CDO. Každá z těchto kategorií má tedy u nás v klubu i několik skupin podle stepařské úrovně (začátečníci, pokročilí,...).

Každoročně se celý klub účastní různých soutěží. Nejvýznamnějšími pilíři v průběhu našeho stepařského roku jsou však Mistrovství České Republiky a Mistrivství světa. Celá výuka u většiny našich skupin je zaměřena na přípravu na tyto dvě soutěže a tvorbu zajímavých, rytmických a hlavně zábavných choreografií.